Dragi prieteni,

Înscrierile pentru următoarea serie de curs în cadrul programului postuniversitar se prelungesc pana in data de 15 noiembrie 2023

Vă așteptăm !!!

URMĂRIȚI ACEASTĂ PAGINĂ SAU PAGINA FACEBOOK ""
https://www.facebook.com/GIS-in-Administratie-si-Institutii-Publice-2043994478980576  ""PENTRU A FI LA CURENT CU NOUTATILE

Programul postuniversitar GIS in administratie si institutii publice

este organizat de Facultatea de Geografie a UBB.

In cadrul programului vor fi predate 8 cursuri legate de implementarea GIS in administratia publica.

Cursurile sunt:

Fundamente G.I.S.

Instituții şi legislație în Administrația Publică

Fotogrametrie UAV

Baze de date în administrația locală

Procesarea imaginilor satelitare

Analiză spațială în GIS

Cartografie Digitală

Web G.I.S.

Toate cursurile au credite transferabile, intreg programul insuamd un numar de 22 de credite.

Programul este acreditat ANC si diploma de competente si foaia matricola este eliberata de UBB.

Costul intregului program este de 3000 RON.

Documente necesare de a fi completate pentru inscriere (link) documentele sunt in fisierul atasat.

Documente pentru inscriere:

certificat de naștere

carte de identitate

certificat de căsătorie (daca este cazul)

diplomă de bacalaureat + foaie matricolă

diplomă de licență + supliment la diplomă

diplomă de master+ supliment de diplomă (dacă este cazul)

Depunerea dosarelor de inscriere se face online (formularele completate si documenlele necesare scanate). Toate documentele se vor expedia prin email la adresele :

stefan.bilasco@ubbcluj.ro

elena.rus@ubbcluj.ro

Programul postuniversitar se adresează, în principal, personalului angajat în cadrul tuturor compartimentelor administraţiei publice, compartimente care gestionează şi utilizează informaţia spaţială în format digital şi analog (proiectanţilor şi administratorilor de reţele edilitare, electrice şi căi de comunicaţie, administratorilor flotelor de transport în comun, arhitecţi, urbanişti, planificatori teritoriali, topografi, cadastrişti etc), gamei variate de specialişti din domenii diverse, conexe şi inerconectate cu compartimentele administraţiei publice, precum şi tuturor celor care doresc să-şi îmbunătăţească cunoştinţele şi să dobândească competenţe în ceea ce priveşte utilizarea soluţiilor geoinformaţilonale în cadrul administraţiei publice.

Finalizarea studiilor prin promovarea examenului de absolvire a programului postuniversitar conferă dreptul la obținerea unei diplome care să ateste competenţele nou dobândite, la nivel postuniversitar și dreptul de a profesa în noua specializare absolvită.