Anunț Hackathon

Organizat în cadrul proiectului

M100CITIES

Orașe inteligente si neutre climatic: planificare, pilotare, inspirație

Ești student la Geografie?

Ești gata să contribui la viitorul Clujului și să faci parte dintr-un proiect inovator?

Te invităm la Hackathon-ul M100CITIES, unde vei putea lucra alături de colegii tăi la proiecte menite să facă diferența!

Provocări:

1. AI-Driven Carbon Footprint Tracker in Cluj!
  2. Walk Safe in Cluj!

Ce îți oferim?

• Oportunitatea de a lucra la soluții reale care pot modela dezvoltarea durabilă a orașului.
  • Networking cu studenții de la alte facultăți din UBB și din Norvegia, experți din industrie și oportunități de carieră.
  • Certificate de participare.
  • Premii atractive

Cum te poți înscrie?

• Înscrieri până la: 3 Octombrie 2024
  • Completează formularul de înscriere aici: Google form ?

Condiții de participare:

• Student nivel licență Hidrologie și Meteorologie sau Planificare Teritorială anul III.
  • Student nivel master Planificare și Dezvoltare Regională sau Schimbări Climatice și Dezvoltare Durabilă
  • Cunoștințele de GIS pot constitui un avantaj
  • Cunoștințe de Limba Engleză de nivel mediu (nu se solicită certificat de competență lingvistică)
  • Admiterea se face pe baza unui interviu

Vino alături de noi și implică-te activ în crearea unor soluții inovatoare pentru
 un Cluj mai verde și mai sustenabil!

Pentru mai multe informații, te invităm la standul proiectului care va avea loc în cadrul evenimentului Noaptea Cercetătorilor
care va avea loc în data de 27 Septembrie 2024 (intervalul orar 13:00 – 22:00)
sau ne poți contacta la csaba.horvath@ubbcluj.ro / ciprian.moldovan@ubbcluj.ro.

Viitorul Clujului începe cu tine!