Anul universitar 2022-2023 se deschide la Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB) luni, 3 octombrie 2022, la ora 10.00, printr-o ceremonie solemnă organizată în Aula Magna a UBB .Deschiderea oficială a anului universitar 2022-2023 va putea fi urmărită live pe pagina de Facebook a UBB luni, 3 octombrie 2022, începând cu ora 10.00. 


Deschiderea anului universitar 2022-2023 la Facultatea de Geografie ::


 

LISTA cu îndrumătorii de an/tutorii - 

anul universitar 2022-2023

 

Specializare

An de studiu

Îndrumător

Tutore

E-mail îndrumător

LICENȚĂ

Geografie - linia română

I

Conf. dr. Șerban Gheorghe

Conf. dr. Șerban Gheorghe

gheorghe.serban@ubbcluj.ro

II

Lector dr. Alina Mureșan

Lector dr. Alina Mureșan

alina.muresan@ubbcluj.ro

III

Șef lucr. dr. Egresi Istvan

Șef lucr. dr. Egresi Istvan 

Conf. dr. Voicu Bodocan

istvan.egresi@ubbluj.ro

Geografie - linia maghiară

I

Conf. dr. Imecs Zoltan

Conf. dr.  Imecs Zoltan

zoltan.imecs@ubbcluj.ro

II

Conf. dr. Imecs Zoltan

Conf. dr.  Imecs Zoltan

zoltan.imecs@ubbcluj.ro

III

Șef lucr. dr. Kovacs Csaba

Șef lucr. dr. Kovacs Csaba

csaba.kovacs@ubbcluj.ro

Hidrologie și meteorologie

I

Șef lucr. dr. Traian Tudose

Șef lucr. dr. Traian Tudose

traian.tudose@ubbcluj.ro

II

Șef lucr. dr. Horvath Csaba

Șef lucr. dr. Horvath Csaba

csaba.horvath@ubbcluj.ro

III

Prof. dr. Adina Croitoru

Prof. dr. Adina Croitoru

adina.croitoru@ubbcluj.ro

Cartografie

I

Conf. dr. Ioan Fodorean

Conf. dr. Ioan Fodorean

ioan.fodorean@ubbcluj.ro

II

Șef lucr. dr. Nicolaie Hodor

Șef lucr. dr. Nicolaie Hodor

nicolaie.hodor@ubbcluj.ro

III

Șef lucr. dr. Dan Vele

Șef lucr. dr. Dan Vele

dan.vele@ubbcluj.ro

Geografia turismului - linia română

I

Șef lucr. dr. Viorel Puiu

Șef lucr. dr. Viorel Puiu

Șef lucr. dr. Bianca Răcășan

Conf. dr. Vasile Zotic

viorel.puiu@ubbcluj.ro

II/1

Șef lucr. dr. Simona Mălăescu

Șef lucr. dr. Cristina Bolog

Șef lucr. dr. Diana Alexandru

Șef lucr. dr. Filip Ipatiov

simona.malaescu@ubbcluj.ro

II/2

Șef lucr. dr. Bianca Răcășan

Șef lucr. dr. Marius Oprea

Șef lucr. dr. Viorel Puiu

Conf. dr. Vasile Zotic

bianca.racasan@ubbcluj.ro

III/1

Șef lucr. dr. Cristina Bolog

Șef lucr. dr. Cristina Bolog

Șef lucr. dr. Diana Alexandru

Șef lucr. dr. Filip Ipatiov

cristina.bolog@ubbcluj.ro

III/2

Șef lucr. dr. Marius Oprea

Șef lucr. dr. Marius Oprea

Șef lucr. dr. Bianca Răcășan

Șef lucr. dr. Egresi Istvan

marius.oprea@ubbcluj.ro

Geografia turismului - linia maghiară

I

Șef lucr. dr. Nagy Egon

Șef lucr. dr. Nagy Egon

egon.nagy@ubbcluj.ro

II

Șef lucr. dr. Mathe Andras

Șef lucr. dr. Mathe Andras

andras.mathe@ubbcluj.ro

III

Șef lucr. dr. Talpas Janos

Șef lucr. dr. Talpas Janos

ianos.talpas@ubbcluj.ro

Planificare teritorială - linia română

I

Șef lucr. dr. Ciprian Moldovan 

Șef lucr. dr. Ciprian Moldovan 

ciprian.moldovan@ubbcluj.ro

II

Șef lucr. dr. Nicoleta David

Șef lucr. dr. Nicoleta David

nicoleta.david@ubbcluj.ro

III

Șef lucr. dr. Gheorghe Hognogi

Șef lucr. dr. Gheorghe Hognogi

gheorghe.hognogi@ubbcluj.ro

Planificare teritorială - linia maghiară

I

Șef lucr. dr. Nagy Julia

Șef lucr. dr. Nagy Julia

julia.nagyy@gmail.com

II

Șef lucr. dr. Mathe Csongor

Șef lucr. dr. Mathe Csongor

csongor.mathe@ubbcluj.ro

III

Conf. dr. Torok Ibolya

Conf. dr. Torok Ibolya

ibolya.torok@ubbcluj.ro

Geografia turismului (ID)

I,II,III

Prof. dr. Ștefan Dezsi 

Prof. dr. Ștefan Dezsi 

stefan.dezsi@ubbcluj.ro

MASTER

Resurse și riscuri în mediul hidroatmosferic

II

Conf. dr. Iulian Holobâcă

Conf. dr. Iulian Holobâcă

iulian.holobaca@ubbcluj.ro

Amenajare și dezvoltare turistică

I

Șef lucr. dr. Filip Ipatiov

Șef lucr. dr. Filip Ipatiov

filip.ipatiov@ubbcluj.ro

II

Conf. dr. Voicu Bodocan

Conf. dr. Voicu Bodocan

voicu.bodocan@ubbcluj.ro

Turism și dezvoltare teritorială - linia maghiară

I

Conf. dr. Bartok Blanka

Conf. dr. Bartok Blanka

blanka.bartok@ubbcluj.ro

II

Conf. dr. Bartos-Elekes Zsombor

Conf. dr. Bartos-Elekes Zsombor

zombor.bartos@ubbcluj.ro

Planificare și dezvoltare regională

I

Conf. dr. Sorin Filip

Conf. dr. Sorin Filip

sorin.filip@ubbcluj.ro

II

Șef lucr. dr. Lelia Papp

Șef lucr. dr. Lelia Papp

lelia.papp@ubbcluj.ro

Geomatică

I

Conf. dr. Mircea Alexe

Conf. dr. Mircea Alexe

mircea.alexe@ubbcluj.ro

II

Conf. dr. Ioan Rus

Conf. dr. Ioan Rus

ioan.rus@ubbcluj.ro

 

 

 

Powered by Froala Editor

Powered by Froala Editor

Etichete: